Od lutego 2017 roku Allegro wprowadziło nowe standardy stosowania miniaturek w ofertach. Zdjęcia allegro do opisów aukcji powinny mieć rozdzielczość 2560×2560 pikseli. Przedmioty na fotografii musza znajdować się na białym tle – bez żadnych ramek i ozdobników. Na markowych produktach należy wyeksponować logotyp producenta. Logotyp musi znajdować się na produkcie, nie można go wkleić w obrazek. Zmiany były wprowadzane stopniowo od września 2016 roku.

Po co takie zmiany?

Miniaturki mają określone zadanie – muszą jak najlepiej zaprezentować sprzedawany produkt w momencie jego pierwszego kontaktu z klientem, a nie przedstawianie nazwy sprzedawcy czy warunków promocji.

  • Zdjęcia rzeczy na białym tle są atrakcyjniejsze i bardziej przejrzyste dla klienta,

  • produkty na białym tle lepiej prezentują się pośród wyników wyszukiwania,

  • dobre zdjęcie zwiększa szanse na sprzedaż nawet o 12%,

  • dobre zdjęcia przyciągają klientów również spoza Allegro – jeśli są przygotowane i wykorzystywane zgodnie z zasadami SEO i SEM.

Jak zrobić białe tło na zdjęciu?

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie białego tło. My jednak skupimy się na jednym z nich – białe tło w GIMPIE. GIMP to darmowy program, który możemy wykorzystywać zarówno do zaawansowanej obróbki fotografii, jak i do tworzenia grafik na potrzeby Internetu.

Gdy już otworzyłeś program i wybrałeś zdjęcie, na którym będziesz pracował, to powiększ je (ułatwi Ci to pracę). Następnie kliknij narzędzie „ścieżki”, znajdujące się w pasku narzędzi. Dokładnie obrysuj kontury przedmiotu – szczególnie na łukach. Teraz połącz pierwszą i ostatnią kropkę, trzymając wciśnięty przycisk CTRL. Kolejnym krokiem jest wciśnięcie kombinacji klawisza SHIFT oraz V. Kontury przedmiotu powinny się zaznaczyć. Ostatnią czynnością jest wciśniecie CTRL + X. Gotowe! Właśnie wyciąłeś tło obrazka. Teraz możesz cieszyć się idealnie białym tłem na zdjęciu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>