Białe tło na zdjęciu nie odwraca uwagi kupującego, nie wprowadza niepożądanych zabarwień na fotografii, jest łatwo dostępne, jest najbardziej uniwersalne, dobrze eksponuje sprzedawany produkt, a przedmioty na jednolitym tle lepiej prezentują się wśród wyników wyszukiwania. Uzyskanie idealnie białego tła nie należy do łatwych zadań, ale oczywiście jest możliwe.

Zdjęcia allegro – nowe zasady

Nowe zasady prezentacji przedmiotów na  allegro weszły w życie 1 lutego 2017 roku. Sprzedający ma obowiązek swoje przedmioty wystawiać wyłącznie na białym tle. Użytkownicy allegro mieli czas, aby przygotować się do tych zmian.  Sprzedający z ofertami niespełniającymi wymogów otrzymują upomnienia i ostrzeżenie. Po kilku ostrzeżeniach i braku zmiany zdjęcia oferty takich allegrowiczów będą usuwane.

Jak uzyskać białe tło?

Biało tło na zdjęciu można zrobić za pomocą komputera – programów do obróbki zdjęć. Jest to również możliwe dobrze ustawiając aparat.

Metoda pierwsza – obróbka zdjęć możliwa jest w Photoshopie, Gimpie lub w innym programie do edycji grafiki. Możesz użyć do tego opcji „poziomy”. Dzięki poziomom możesz rozjaśnić najjaśniejsze fragmenty zdjęć i uzyskać idealną biel. Dobrym sposobem na rozjaśnienie bieli będzie również zastosowanie krzywych lub zmiana kontrastu i jasności.

Białe tło możesz uzyskać również ustawiając dobrze aparat i produkt. Choć ta opcja jest nieco trudniejsza, wymaga co najmniej znajomości podstaw fotografowania. Gotowy? To do dzieła! Przygotuj białe tło – prześcieradło lub brystol. Teraz czas na zabawę w ustawieniach aparatu. Możesz skorzystać z jednej z dwóch opcji – korekcji ekspozycji albo punktowego pomiaru światła. Na koniec aparat ustaw na statywie poziomo nad fotografowanym produktem. Wykonaj idealne ujęcie i ciesz się białym tłem.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>