Zdjęcia Allegro w nowej odsłonie

Usunięcie tła z obrazka można uzyskać na kilka sposobów. Służą do tego programy graficzne, takie jak: Photoshop, GIMP czy też program do edycji filmowej Sony Vegas. Część z tych sposobów jest łatwiejsza w zastosowaniu, część wymaga większej precyzji. Ale z pewnością każdy znajdzie sposób dostosowanych do swoich umiejętności i znajomości danego programu graficznego.

Sposoby na usunięcie tła w Photoshopie

  • Najczęstszy sposób to „różdżka”. Za pomocą różdżki, którą znajdziesz w pasku narzędzi zaznaczasz wszystkie elementy tła, które chcesz usunąć.

  • Drugim sposobem jest zaznaczenie obiektu za pomocą narzędzia, jakim jest „lasso”. Gdy masz zaznaczony cały przedmiot, musisz odwrócić zaznaczenie: Zaznacz -> Odwrotnie. I usuwamy tło.

  • Kolejnym sposobem jest użycie „pióra”. Jest to opcja podobna do poprzedniej. Tak jak w wypadku lassa zaznaczasz przedmiot – w tym przypadku piórem. Następnie klikasz: Utwórz zaznaczenie -> Zaznacz -> Odwrotnie.

  • Użycie gumki jest bardzo często stosowane do usunięcia tła na zdjęciu. Należy ustawić jak najmniejszą twardość gumki, wtedy wychodzi najlepszy efekt. Następnie obrysuj przedmiot gumką oraz zaznacz nią całe tło, które chcesz usunąć.

  • Bardzo dobry sposobem na pozbycie się tła jest również zamieniania koloru w alfie. Wejdź do zakładki Kolory -> Zamień kolor w alfie. Teraz wybierasz kolor tła, który chcesz usunąć. Tło się usuwa, ale znika również połysk na obrazku.

Oczywiście to tylko część możliwości edycji związanych z usuwaniem elementów. Wszystkie wyżej wymienione techniki możesz również wykorzystać w Gimpie, który jest całkowicie darmową aplikacją do obróbki grafiki.

Nowe zasady – białe tło na zdjęciach

Wzmożone zainteresowanie usuwaniem i ustawianiem nowego tła na obrazku pojawiło się wraz ze zmianą standardów miniaturek zdjęć na Allegro. Od 1 lutego 2017 roku sprzedających na portalu obowiązuje zastosowanie białego tła na zdjęciach, przedstawiających sprzedawany produkt. Ma to na celu przyciągnięcie większej uwagi klienta oraz zwiększenie sprzedaży produktów (nawet o 12%).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>