Zastawiałeś się kiedyś co wpływa na sprzedaż produktów wystawionych na Allegro? Marka, jakość produktu, pozytywne komentarze? Oczywiście, tak. Ale bardzo ważnym elementem, zwiększającym sprzedaż wystawionych produktów, jest odpowiednio zrobione zdjęcie sprzedawanego przedmiotu. Z tego też powodu portal Allegro wprowadził nowe zasady stosowania zdjęć. Zdjęcie miniaturki dołączone do aukcji to wizytówka każdego produktu. Jego zadaniem jest jak najlepsze zaprezentowanie przedmiotu już w momencie pierwszego kontaktu z potencjalnym kupcem. Dobre zdjęcie allegro zwiększa szansę na sprzedaż już o 12%!

Prezentacja produktów

Sprzedawany produkt jest głównym bohaterem na zdjęciu. Musi on być widoczny, przykuwać uwagę i na długo pozostawiać w pamięci. Dlatego też, aby jak najlepiej wyeksponować produkt została wprowadzona zasada: białe tło na zdjęciu – bez żadnych dodatkowych elementów.

  • Prezentuj na zdjęciu tylko sprzedawany produkt.

  • Możesz pokazać zestaw przedmiotów, jeśli sprzedajesz je razem.

  • Logotyp marki może być widoczny tylko na przedmiocie.

  • Produkt możesz prezentować wraz z modelem lub modelką.

  • Na jednym zdjęciu możesz umieścić drugie ujęcie tego samego przedmiotu.

  • Obok przedmiotu może znajdować się jego oryginalne opakowanie.

  • Na miniaturce możesz określić graficznie kolor, zapach i smak produktu.

Białe tło na zdjęciu

Jak już wspomniano powyżej – zdjęcia allegro muszą posiadać białe tło. Białe lub przezroczyste przedmioty również atrakcyjnie prezentują się na białym tle. Oczywiście taka zasada nie została wyssana z palca. Miniaturki mają spełnić określone zadanie. Zdjęcia rzeczy na białym tle są atrakcyjniejsze i bardziej przejrzyste dla klienta, nie odwracają jego uwagi od przedmiotu, lepiej prezentują się pośród wyników wyszukiwania, dołączone do zdjęcia logotypy i inne rzeczy, mające na celu reklamę firmy, nie zniechęcają klienta, dobre zdjęcia przyciągają klientów również spoza Allegro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>