Jak usunąć tło ze zdjęcia?

Niemal wszystkie edytory graficzne umożliwiają nam usunięcie tła z grafiki, ale za większość z nich musimy sporo zapłacić. Dla osoby prywatnej, która tylko sporadycznie potrzebuje takich funkcji, zakup drogiego programu nie ma sensu. Jak w takiej sytuacji można usunąć tło ze zdjęcia? Wystarczy uruchomić edytor tekstu, który na pewno jest zainstalowany niemal na 100% komputerów.

Usuwanie tła w edytorze tekstów

Jeśli chcesz usunąć tło, otwórz nowy dokument, taki sam jak do pisania. Wstaw z pliku grafikę, w której planujesz usunąć tło i wykorzystując funkcję „formatowanie” zaznacz obszar lub kolor, który chcesz usunąć. Następnie potwierdź operację i sprawdź, czy obrazek wygląda tak, jak sobie to zaplanowałeś. Następnie zapisz go i wykorzystaj tam, gdzie chcesz.

Szybko i skutecznie

Pytanie jak usunąć tło nurtuje wiele osób, które chcą stworzyć logo, szablon na bloga itp. Najprostsze sposoby są w takich sytuacjach najlepsze i szkoda czasu na kombinowanie i instalację skomplikowanych graficznych. W edytorze tekstu usuwanie tła trwa dosłownie kilka sekund a efekt jest taki sam jak po wykonaniu ten czynności w profesjonalnym programie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>